تماس 9 تا 21 و تیکت 24 ساعته

SPAM Filters و جلوگیری از دریافت اسپم

یکی از عمده مشکلات کاربران اینترنت و سرویس ایمیل، اسپم ها و یا به زبان ساده تر ایمیلهای ناخواسته می باشد که در سرورهای اشتراکی با محدودیت فضای میزبانی، باعث بروز مشکلات عدیده ای خواهد بود چرا که باعث می شود با پر شدن فضای میزبانی، ایمیل های جدید و گاهاً مهم برگشت خورده و به دست کاربر نرسد.

همگی به خوبی با فیلترهای اسپم آشنا هستیم. این فیلترها قادر هستند که مارا تا حدی از شر دریافت ایمیل های نامناسب و ناخواسته در امان نگه دارند. اما چطور باید این فیلترها را تنظیم کنیم تا تشخیص اسپم به درستی انجام شود؟ برای این کار از امکان SPAM Filters در دایرکت ادمین استفاده میکنیم.

یکی از بهترین و کارآمد ترین راه ها برای عدم دریافت این ایمیلهای تبلیغاتی و ناخواسته، اعمال فیلتر بر روی آدرسهای ارسال کننده این گونه ایمیلها می باشد. در کنترل پنل DirectAdmin و با استفاده از نرم افزار SpamAssassin، امکان اعمال فیلتر و عدم دریافت ایمیلهای Spam در اختیار کاربر قرار گرفته است.

 

 

پس از ورود به دایرکت ادمین روی گزینه SPAM Filters کلیک کنید.

Block a specific e-mail address : می توانید یک ایمیل را مسدود یا block کنید.

Block mail from an entire domain : می توانید ایمیل های یک دامنه را مسدود کنید.

Block all e-mail containing the word : می توانید یک کلمه را مسدود کنید.

Block all e-mail larger than : می توانید ایمیل های بزرگتر از یک حجمی را مسدود کنید. در این قسمت حجم را به کیلوبایت “kb” وارد کنید.

Enable adult filter: (blocks out common adult phrases, words, and addresses) : در قسمتی که این قسمت فعال شود کلمات انگلیسی کلمات ناشایست مسدود خواهد شد.

Action for filter matches : در صورتی که این قسمت روی drop باشد ایمیل مسدود شده توسط هر کدام از تنظیمات بالا حذف و در صورتی که روی Send to spambox باشد ایمیل به پوشه اسپم منتقل می شود.

توجه : در صورتی که از روش سوم ( روش مسدود کردن کلمه مورد نظر) استفاده می کنید تمام کلمات مرتبط با آن مسدود خواهد شد مثال : در صورتی که کلمه “put” را وارد کرده اید کلمه computer هم مسدود خواهد شد. در صورت عدم تمایل می توانید کلمه put را با فاصله وارد کنید مانند : ” put ”

درباره نویسنده

لطفا به این مطلب نظر دهید