تاثیر ادوردز روی سئو سایت چگونه است؟

نوشته شده توسط: محمد

تاثیر ادوردز روی سئو سایت و سرچ اورگانیک چگونه می باشد؟ همانطور که می دانید سئو و بهینه سازی سایت یکی از مهم ترین ارکان و نیازهای یک سایت می باشد. برای اینکه بتوانید سرچ اول گوگل و یا حضور داشتن در صفحه اول را داشته باشید باید حتما سایتتان را بهینه کنید. با کمک سئو شما به صورت دائمی و اورگانیک همیشه در صفحه ی اول قرار دارید. ادوردز و یا تبلیغات کلیکی گوگل هم شما را در سرچ اول گوگل می آورد اما تفاوت هایی دارد که در ادامه این تفاوت ها را توضیح می دهیم. با میهن هاستینگ همراه باشید.
تفاوت ادوردز و سئو سایت 
– در سئو سایت شما به صورت رایگان در صفحه اول گوگل قرار می گیرد اما برای اول بودن به کمک تبلیغات کلیکی گوگل باید هزینه ای را به گوگل بدهید.
– سئو زمانبر می باشد. یعنی باید کاملا در انجام این پروسه صبور باشید و به صورت دائمی روی سئوی سایتتان کار کنید. اما ادوردز اینگونه نمی باشد. در کمتر از ۲۴ ساعت می توانید به راحتی در صفحه اول گوگل نمایان شوید. توجه کنید تا زمانیکه هزینه به گوگل پرداخت می کنید، در صفحه اول باقی می مانید اما به محض اینکه شارژ شما تمام شود به جایگاه اصلی خود برمی گردید. همچنین بهینه سازی سایت دارای مراحل و استراتژی هایی می باشد که حتما باید آن ها را پیاده سازی کنید.
آیا تابحال سوال ” تاثیر ادوردز روی سئو سایت” برایتان پیش آمده است؟ دقت کنید که بسیاری از مدیران وب سایت ها و سئوکارانی که قصد دارند سریع تر به نتیجه برسند حتما از ادوردز در کنار سئوی سایتشان استفاده می کنند.
در ادامه ی این مقاله به سوال بالا پاسخ می دهیم.

برای سفارش تبلیغات کلیکی و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

افرادی که از تبلیغات کلیکی گوگل استفاده می کنند همیشه در مورد این سوال کنجکاو بوده اند. خیلی ها بر این باورند که گوگل به سایت هایی که از ادوردز استفاده می کنند توجه ویژه ای دارد. این موضوع خالی از اهمیت نیست زیرا سالانه ۹۸ درصد درآمد گوگل از طریق تبلیغات کلیکی به دست می آید!

تاثیر ادوردز روی سئو سایت و سرچ اورگانیک

در حقیقت گوگل به صورت واضح این موضوع را بیان نکرده است اما آن را نیز نقض نکرده! وقتی به مرور زمان از ادوردز استفاده کنید، افراد و تعداد ترافیک سایت شما بیشتر می شود. در این میان اگر سایت شما به خوبی پاسخگوی کاربران و مشتریان باشد، این افراد به صورت دائمی کاربر فعال سایت می شوند. همین موضوع به ترافیک اورگانیک سایت شما کمک می کند.

این تاثیر ادوردز روی سایت به صورت مستقیم نمی باشد. تبلیغات کلیکی به برندینگ سایت شما کمک می کند. همچنین ادوردز می تواند میزان اشتراک گذاشته شدن و لینک شدن شما را بالا ببرد.
در واقع ادوردز راه میانبری می باشد که شما را سریع تر به هدف خود می رساند. توجه داشته باشید که با کلیک کاربران از طریق ادوردز هیچ سیگنالی برای عنکبوت های گوگل ارسال نمی شود. زیرا این لینک ها از نوع nofollow است و لینک های nofollow هیچ سیگنالی را برای خزنده های گوگل ارسال نمی کند. سیگنال های مستقیم که follow نام دارند، همان سیگنال هایی هستند که گوگل برای سئو سایت به شدت به آن ها اهمیت می دهد. علت اینکه می گوییم تاثیر ادوردز روی سئو سایت به صورت غیر مستقیم می باشد هم دقیقا همین نکته می باشد. زیرا شما با جذب مشتری به صورت دائمی به ترافیک سایت خود در آینده کمک می کنید. خیلی از افراد با ادوردز و واژه ی ad آشنایی ندارند. وقتی کلمه ای را سرچ می کنند گمان می کنند که این واژه نشان دهنده ی محبوبیت این سایت ها نزد گوگل است. بنابراین علاوه بر کلیک بر روی آن ها، برای خرید ها و نیازهای بعدی خود حتما به همان سایت رجوع می کنند.
تاثیر ادوردز روی سئو سایت برای کسانی که سایت تازه تاسیس دارند بسیار عالی است و به شدت پیشنهاد می شود!
زیرا شاید سایت تازه تاسیس محصولات ویژه و با کیفیتی داشته باشد اما در گوگل به دلیل تازه کار بودن و داشتن ترافیک کم و همچنین محبوب نبودن از دید گوگل، نتوانند در صفحه اول گوگل باشند بنابراین به کمک ادوردز به اهداف خود می رسند.
تبلیغات کلیکی گوگل می تواند روی ترافیک و سئوی برخی سایت ها بسیار تاثیر داشته باشد. اما توجه کنید که تبلیغات باید کاملا هدفمند و به صورت دقیق باشد. یعنی باید از کلمات کلیدی خاص مربوط به حوزه ی کسب و کار خودتان انتخاب کنید. دقت کنید برای آنکه تبلیغات گوگل برای شما موثر باشد ابتدا باید سایت خود را بهینه کنید. حتی در طی مدتی که صفحه و سایت شما در صفحه اول گوگل است بر سئو سایت پافشاری کنید. می توانید محتواگذاری قوی داشته باشید و حتی محتواهای خود را به روز کنید. در عین حال تلاش کنید خدمات و محصولات خود را به بهترین نحو ممکن ارائه دهید. زیرا با رضایت مشتری ها، قطعا بازگشتشان برای دفعه های بعدی بسیار زیاد می شود.

تاثیر ادوردز روی سئو سایت با افزایش اشتراک گذاری لینک های شما

بدون شک شبکه های اجتماعی یکی از بزرگترین و پرتبلیغ ترین منابع اینترنتی دنیا به حساب می آیند. از طریق همین تبلیغات اجتماعی شما می توانید عکس ها، ویدئو ها و موزیک های مورد علاقه ی خود را به اشتراک بگذارید. در این میان افرادی هستند که سایت های مورد علاقه ی خود را به اشتراک می گذارند و دقیقا این افراد به برندسازی و افزایش اعتبار سایت شما کمک می کنند. درست است که این تبلیغات از طریق شبکه های اجتماعی جزو لینک های nofollow می باشد اما باید توجه کنید که کلیک کردن روی آن در افزایش ترافیک شما بی تاثیر نیست. (یعنی تاثیر غیر مستقیم دارد)
یکی دیگر از مزایا و تاثیر ادوردز روی سئو سایت این است که گوگل ادوردز با استفاده از بهترین ابزار پیدا کردن کلمات کلیدی ( keyword planner) کلمات کلیدی مناسبی را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید روی آن ها برای سئوی سایت خود کار کنید و محتواگذاری داشته باشید. 
به صورت کلی نتیجه ی نهایی که طبق تجربه می توان گرفت این است که تبلیغات کلیکی گوگل می تواند همراه با سئو بر روی سایت ها انجام شود. افراد حرفه ای در پروسه سئو سایت حتما از ادوردز استفاده می کنند تا هم مشتری های بالقوه ی خود را داشته باشند و هم روی سئو به صورت دائمی و مداوم کار کنند.

مطالب مرتبط

نظر شما